Ze ZOO v Tuxla Gutierez v roce 1996
Z krokodýlí farmy v Nepálu v roce 1991
Indie - Karnataka ,   Listopad 2006
      Během třítýdenní návštěvy Nepálu a Sikkimu v roce 1991 jsem společně se dvěma přáteli navštívil Gavial Breeding Centre v Chitwan National Park. Byl to tenkrát jeden z největších zážitků z celé cesty, jelikož v té době zřejmě jediné dva gaviály v Evropě bylo možno spatřit pouze v ZOO ve Frankfurtu. Záchranná stanice byla založena v roce 1978 z osobního zájmu nepálského korunního prince. Její výstavbu a provoz z velké části i sponzoroval. I přes odborné vedení a finanční pomoc od ZOO Frankfurt však výsledky reintrodukce odchovaných gaviálů nebyly pozitivní . Zda je stanice stále ještě funkční se mi nepodařilo zjistit.

   ZOO v Tuxla Gutierez má díky spolupráci s univesitami v USA vynikající úroveň i image srovnatelnou se ZOO z vyspělejších zemí.
Díky jejímu zam
ěření právě na faunu střední ameriky v ní můžeme spatřit hodně z herpetofauny na kterou v terénu nemáme štěstí.
Pokud se budete pohybovat po jižním Mexiku tak návšt
ěvu této ZOO  vřele doporučuji.
  Indie je obrovská, relativně blízko,cestovatelsky přívětivá, levná, a hlavně má spoustu nádherné přírody, v které je stále co objevovat. Pro ty  kteří nemají v plánu  sami Indii navštívit jsou tu již  naštěstí www stránky India Nature Watch do kterých přispívají výborní indičtí fotografové. Zájem indické veřejnosti o jejich přírodu ( i po odborné stránce ) stále vzrůstá. Karnataka v listopadu               - prostě nádhera.
FOTOALBUM
Řecko - Epirus ,  Květen 2015   

Sardinie ,  Září  2015   
Indie - Kerala , Listopad 2013
Indie - Nagaland , srpen 2014
Řecko - Samos ,  Září  2016   
Černá hora ,  Červen  2018   
Chorvatsko - Gradac ,  Červen  2019
Thajsko - Lam Ru NP ,  Říjen  2019