V létě 2009 jsem realizoval stavbu celoskleněného rohového dvojterária.  Jsou to vlastně  terária dvě nad sebou. Z důvodu úspory místa a vyhnutí se svařování složitého stojanu jsem je navrhl jako jeden samonosný blok lepený ze skla. Základna terárií je 110 x 104 cm. Za samodřejmost jsem při návrhu považoval  odpady. A to po dřívějších skušenostech nejen z bazénků ale i z oddílů pro substrát a rostliny.Substrát si tak ponechá ideální vlhkost a přebytečná voda tak odteče přes drenážní vrstvu do odpadu. Další fotografie konstrukčních podrobností si můžete prohlédnout  zde .
Stavba dvojterária
Stavba paludária s vodopádem
Během roku 2014 jsem realizoval technicky zatím nejnáročnější stavbu paludária s vodopádem. Postup prací můžete vidět  zde
na tomto fotoalbu. Zatím jde ale o skušební provoz a zamýšlený estetický efekt přijde až paludárium pořádně zaroste rostlinami.
Stavba pouštního terária , v řadě ter.č. 2
V roce 2019 se dostávám k relizaci vnitřku terária č.2 . Pouštní terárium je o něco jednodužší než paludárium , ale dvě nádržky na vodu jsem si stejně neodpustil , co kdyby v něm mohlo být v budoucnu něco jiného.